O MNIE


Jestem Magda


Z zawodu biotechnolog, odkrywca otaczającego nas mikroświata. Zajmuję się badaniem mikroorganizmów w powietrzu. Jest to trudne zadanie, ponieważ bakterie i grzyby, które badam są za małe aby były widoczne gołym okiem. W powietrzu też nie ma odpowiednich substancji odżywczych potrzebnych do ich wzrostu, czyli krótko mówiąc nie ma dla nich jedzenia. Mimo wszystko mikroorganizmy są obecne w powietrzu atmosfery i pomieszczeń. W zależności od tego jak jest ich dużo wpływają na nasze samopoczucie i nie tylko...ale to tym może kiedyś napiszę na blogu. Teraz miało być o mnie.

Zainteresowania


Uwielbiam twórcze i kreatywne zadania. Chciałabym kiedyś sygnować swoje zdjęcia nazwiskiem oraz posiadać własną firmę fotograficzną. Zanim jednak do tego dojdzie czeka mnie jeszcze trochę nauki. Jak na razie cały czas staram się odnaleźć w tej dziedzinie fotografii, w której czuję się najlepiej. Mam już za sobą pojedyncze sesje ślubne, rodzinne i dziecięce. Uczę się również fotografii livestyle'owej, jak nie trudno się domyśleć po nazwie bloga- głównym tematem moich zdjęć w tej dziedzinie są książki.

Drugim moim hobby jest czytanie książek. Kocham dziwne i pokręcone historie. Moja miłość do literatury zaczęła się na studiach. Wcześniej czytałam książki, jednak nie więcej niż 10 rocznie. Stan ten odwrócił się radykalnie gdy wypożyczyłam z biblioteki "Jeśli zimową nocą podróżny"- Italo Calvino. Dzięki tej książce odkryłam, że literatura może być zabawą. Drugą książką, która bardzo wpłynęła na moje postrzeganie świata książek była "Furia" Salmana Rushdie. Wiem, że większość osób uważa tą książkę za najgorsze dzieło autora. Jednak dla mnie obraz Maliki jest bardzo realistyczny. Dla mnie to tej pory jest to jedna z najlepiej skonstruowanych postaci o głębokim psychologicznym profilu. 


"...kimże jest każdy z nas, jeśli nie wypadkową nabytych doświadczeń, informacji, lektur, wyobrażeń? Życie każdego człowieka jest encyklopedią, biblioteką, inwentarzem przedmiotów, zbiorem rozmaitych stylistyk, gdzie wszystko nieustannie może podlegać przemieszaniu i porządkowaniu na wszelkie możliwe sposoby." 

Italo Calvino "Wykłady amerykańskie"

Lubię również czytać recenzje. Kiedyś nie przywiązywałam do nich takiej wagi, jednak im dłużej mam profil na takich portalach jak Goodreads czy LubimyCzytać zauważam ile dyskusje o książkach mogą wnieś do ich odbioru. Czasami jak czytam recenzje książki, którą właśnie pochłonęłam wydaje mi się, że czytaliśmy z autorem recenzji dwie zupełnie różne pozycje. Nasze przekonania, środowisko w którym się obracamy, zainteresowania, emocje, wiek....kompletnie wszystko wpływa na odbiór literatury. Dzięki czemu na kartach książek ukryte jest tak wiele historii, jak dużo jest czytelników. 


Dlaczego tu jestem?


Blog powstał aby mnie zmobilizować do systematycznego rozwijania umiejętności fotograficznych oraz aby dzielić się z Wami wrażeniami z lektury książek. Uważam, że każda książka to nie jest jedna historia- ile czytelników tyle jest jej wersji. Dlatego przedstawiam wam moją SUBIEKTYWNĄ wizję świata książek i nie tylko. Zapraszam do czytania!